• Pozvánka ku Dňu matiek a Dňu rodiny

• Vážení rodičia,

pri príležitosti osláv Dňa matiek a Dňa rodiny Vás srdečne pozývame na vystúpenie detí MŠ a ZŠ

dňa 16. mája, t.j. v pondelok o 15:00 hod. v 2. triede ZŠ. Tešíme sa na Vašu účasť.

• Slávik Slovenska - okresné kolo

• Vo štvrtok 5. mája 2022 sa v Centre voľného času v Sobranciach konalo okresné kolo 30. ročníka celoslovenskej speváckej súťaže v interpretácii slovenskej ľudovej piesne SLÁVIK SLOVENSKA 2022. Našu školu reprezentovali žiačky: Lilien Ferenčáková v I. kategórii a Vanessa Matros v II. kategórii. Obom súťažiacim blahoželáme a držíme palce Lilien Ferenčákovej, ktorá získala 1. miesto a postupuje na krajské kolo do Košíc.

• Školský výlet do Vihorlatského múzea

• Dňa 3. mája 2022 sme sa spolu s deťmi materskej školy vybrali na školský výlet do Vihorlatského múzea. Cestou do Humenného sme sa zastavili pri zrúcanine hradu Brekov. Vo Vihorlatskom múzeu sme si prezreli umelecko-historickú expozíciu. Začali sme obhliadkou pánskeho krídla, kde sa žiakom najviac páčila poľovnícka miestnosť a v dámskom – zlatom krídle veľká knižnica a portréty Andrásyovcov. Po obhliadke kaštieľa sme si obzreli aj skanzen, kde upútali pozornosť malé domčeky prikryté slamou. Nakoľko bol teplý slnečný deň, tak sme výlet ukončili veľkou zmrzlinou.