• Na základe rozhodnutia zriaďovateľa školy a odporúčania RÚVZ v Michalovciach z dôvodu zvýšeného výskytu respiračného ochorenia žiakov a opakovanej chybovosti žiakov nad 50 %, sa z vyššie uvedených dôvodov na Základnej škole Lekárovce

od 20.12.2022 do 22.12.2022 vrátane.

Vyučovanie sa začne po vianočných prázdninách dňa 9.1.2023.

• Pečieme perníčky

• Štvrtú adventnú nedeľu sme "zapálili" 4 sviečku na našom školskom adventnom megavenci.

Aké by to boli Vianoce bez vône perníkov. Dňa 19.12.2022 si žiaci v školskom klube detí vykrajovali perníčky a teta kuchárka v školskej jedálni ich upiekla.  "Čo sme si napiekli, to sme si aj zjedli!"

• Vianoce sú tu ..

• Aj naša základná škola oslávila vianočný čas, a to vianočnou akadémiou dňa 16.12.2022 v kultúrnom dome. Pestrý vianočný program pozostával z krásnych piesní, tancov, vianočných kolied a prianí. Každé vystúpenie bolo jedinečné a odmenené potleskom.

Všetci prítomní mali možnosť na chvíľu sa zastaviť, zamyslieť sa nad pravým významom Vianoc a posolstve, ktoré v sebe tieto sviatky ukrývajú.

• Prišiel k nám Mikuláš

• Tak ako každý rok, aj tento, si na nás  Mikuláš spomenul. A ako býva dobrým zvykom, zavítal medzi žiakov. Žiaci privítali Mikuláša básničkami, pesničkou a úprimne sa tešili, že ich prišiel navštíviť a nezabudol aj na sladkosti.

• Krabičky plné lásky

• Po prvýkrát sa aj žiaci našej školy zapojili do akcie: Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok. Takto v čase Vianoc potešíme seniorov na Slovensku darčekom, ktorý zahreje pri srdci. Krabice od topánok sme naplnili maličkosťami a nezabudli sme ani priložiť milé prianie, alebo obrázok.