• Rozlúčka so štvrtákmi

• Predposledný deň školského roka patril našim štvrtákom, ktorí sa lúčili so svojimi spolužiakmi a kamarátmi. Svojpomocne zhotovené tablo slávnostne zaniesli do kaviarne Na čiare. Rodičia zabezpečili občerstvenie vo forme pizze a donutov. So základnou školou Lekárovce sa tento školský rok rozlúčilo 6 štvrtákov. V novej škole im prajeme veľa úspechov.

• Mobilné planetárium

•      Dňa 28. júna sme navštívili mobilné planetárium v Bajanoch. Hravou a zábavnou formou sme zažili vzdelávanie v oblasti astronómie a prírodných javov. Zamestnankyne komunitného centra pripravili deťom doplňujúci program s vesmírnou tematikou a malé občerstvenie.

• Detská železnica

•      Na záver školského roka dňa 27.6. prežili žiaci základnej školy a deti materskej školy veľmi pekný deň v areáli Alpinka v Košiciach. Vagóniky detskej historickej železnice nás priviezli do areálu, kde sme strávili príjemné chvíle. Cestou vo vláčiku si žiaci kúpili drobné suveníry. Počasie bolo príjemné, nálada ešte lepšia. Žiaci sa vyšantili, liezli po lanách v Tarzánii a na tento výlet budeme všetci ešte dlho spomínať.

• MDD - hasiči

• Pri príležitosti Dňa detí 2.júna nás ráno navštívila pani starostka obce JUDr. Čižmárová. Žiakov potešila sladkou cukrovou vatou a velikánskou žuvačkou. Neskôr sme mali možnosť vidieť hasičov v priamej akcii. Po uhasení ohňa hasiči porozprávali žiakom dôležité informácie a ukázali hasičskú výbavu. Keďže bolo krásne slnečné počasie, nechýbala ani zábava v pene.