• Na základe rozhodnutia zriaďovateľa školy a odporúčania RÚVZ v Michalovciach z dôvodu zvýšeného výskytu respiračného ochorenia žiakov a opakovanej chybovosti žiakov nad 40 %, sa z vyššie uvedených dôvodov na Základnej škole Lekárovce

Vyučovanie sa začne vo štvrtok, t.j. 15.02.2024.

• Karneval 2024

• Fašiangy sú symbolom veselosti, zábavy a hlavne obdobím karnevalov. A takýto fašiangový karneval nechýbal ani v našej škole. Dňa 7.2.2024 sa naši žiaci od prváčikov až po štvrtákov nevedeli dočkať konca vyučovania. Hneď po naobedovaní sa začal v ŠKD pravý karnevalový ošiaľ spojený s obliekaním, maľovaním a upravovaním karnevalových masiek od výmyslu sveta. Celá trieda sa premenila na čarovnú rozprávku, v ktorej  sa predstavili rozprávkové a mytologické bytosti – kráľ, kráľovná, princezná, pani Noc, čierna mačka, šachovnica, mím, Elza, bojovníčka, gymnastky, Červená čiapočka, jednorožec, tiger, šašo, automechanik, a veľa iných masiek s rozžiarenými očkami. Po predstavení sa všetkých masiek začala voľná zábava. Najviac sa však všetci tešili na sprievodné súťaže. Všetci sa perfektne zabavili, vytancovali, vyskákali. O občerstvenie vo forme slaných a sladkých pochúťok sa postarali rodičia žiakov, zo čo im veľmi pekne ďakujeme.

• Na  známosť sa dáva, že nás čaká veľká sláva,

karneval chystáme, na Vás milí žiaci čakáme.

Masky si pripravte a dobre sa nalaďte.

7. februára 2024, t.j. v stredu

od 13:00 hod. v ŠKD

Už teraz sa tešíme na skvelú zábavu a

super karnevalové masky