•

Literárna súťaž Hviezdoslavov Kubín má u nás už dlhoročnú tradíciu a vysokú úroveň. Táto celoslovenská súťaž je pomenovaná podľa významného básnika Pavla Országha Hviezdoslava.

Školské kolo sa uskutočnilo dňa 18.02.2022 a zúčastnili sa ho všetci žiaci školy. Víťazi boli odmenení potleskom i diplomom.

Prednesy boli pôsobivé, presvedčivé a originálne, všetci sme pri nich prežili krásne dopoludnie.

• Fašiangový karneval

• Fašiangové obdobie je spojené so zábavou a karnevalom. Toto obdobie patrí medzi najobľúbenejšie oslavy na našej škole. A tak sa i tento rok žiaci dňa 17.2.2022 zúčastnili fašiangového karnevalu.

Všetci sa prezliekli do nápaditých masiek, ktoré sa snažili zaujať nielen farebnosťou ale i originálnosťou.

V pekne vyzdobenej triede ŠKD zábavné súťaže striedali tanečné kreácie. Radosť, smiech a dobrá nálada boli najväčším víťazstvom pre všetkých.

• Sánkovačka

• Zima bez snehu sa deťom ani neráta. Tak keď konečne napadol sneh aj u nás, využili sme to aj my. V piatok 28.1.2022 sme počas hodiny telesnej výchovy využili novú snehovú nádielku. Žiaci sa na sánkovačke poriadne vyšantili.

„Sniežik sa nám chumelí, zima je zimička......“