• Zlatý matičný hlások

• Zlatý matičný hlások je regionálna súťaž detí v speve ľudových piesní, najmä zabudnutých piesní daného regiónu. Našu školu reprezentovala Lilien Ferenčáková a bola ocenená za originálny výber ľudovej piesne a samozrejme za nádherný spev sa umiestnila v zlatom pásme.

• Vážení rodičia, pozývame Vás na rodičovské združenie, ktoré sa bude konať

dňa 29.11.2022 ( v utorok)

o 15:15 hod. ​​​​​​​ Tešíme sa na účasť.

• Návšteva Zemplínskej knižnice G.Z. v Michalovciach

• Dňa 8.11.2022 žiaci 3. až 4. ročníka navštívili Zemplínsku knižnicu Gorazda Zvonického v Michalovciach. Žiakov privítala p, Majvitorová, najprv vysvetlila žiakom význam knižnice, systém uloženia kníh v knižnici a taktiež objasnila výpožičný poriadok. Potom sa žiaci oboznámili so zaujímavými knihami pre deti a mládež. Zážitkové čítanie na tému: „Pestovateľ snov“ bolo veľmi pútavé, veselé a inšpiratívne, naplnené čítaním aj muzikou od M. Jaroša. Žiaci si zároveň preverili svoje vedomosti o literatúre. Čítanie kníh žiakov natoľko nadchlo, že mnohí sa rozhodli stať čitateľmi Zemplínskej knižnice. Cestou do školy sme sa ešte zastavili v kníhkupectve a zakúpili si Dobšinského rozprávky, aby sme obohatili knižný fond našej školskej knižnice.