• Návšteva divadelného predstavenia v Prešove

• Dňa 24. 10. 2022 sa žiaci zúčastnili divadelného predstavenia Medovníková chalúpka v divadle Jonáša Záborského v Prešove.  Veselá rozprávka bola plná zaujímavých nápadov s množstvom humoru a pesničiek.  Predstavenie detí zaujalo a veľmi sa im páčilo.

Po skončení divadelného predstavenia boli žiaci spoznávať centrum Prešova. Cestou domov sme si urobili prestávku v známej reštaurácii „Lietadlo“, kde si žiaci oddýchli a občerstvili sa.

Žiaci zažili príjemný deň, plný nových zážitkov.

• Beseda so zubným lekárom

• V piatok 21.10.2022 k nám na besedu zavítal pán zubár MDDr. Kondik spolu so sestričkou Ing. Kondik. Žiaci sa dozvedeli veľa zaujímavých informácií o zúbkoch. Ako sa majú správne o ne starať, čo im škodí a čo naopak prospieva. Žiaci mali možnosť spoznať inštrumenty, ktoré pán lekár používa pri svojej práci. V praktickej činnosti si žiaci vyskúšali čistenie zubov.

V závere besedy sa všetci žiaci zapojili do kvízu. Traja najlepší získali balíček hygienických potrieb pre správnu starostlivosť o zúbky.

• Mesiac úcty k starším

• V mesiaci október si viac ako inokedy pripomíname, ako svojich starkých radi máme. Tak, ako po iné roky i tento rok si žiaci v školskom klube detí pre svojich starkých pripravili pozdravy v tvare šálky s kávičkou, ako prejav vďaky za lásku a starostlivosť. Pri príležitosti Dňa seniorov obec Lekárovce zorganizovala dňa 15.10.2022 podujatie v kultúrnom dome. Naši žiaci si pre všetkých seniorov obce pod vedením pedagógov nacvičili krátke pásmo hovoreného slova, tancov a piesní.

Na záver chceme všetkým odkázať to, čo hovorí staré anglické príslovie:

„Láska nepozná starobu a srdce nepozná vrásky.“

Vážme si svojich starkých, učme sa od nich a nezabúdajme na nich.