• Zápis do 1. ročníka

V stredu 10.4.2024 sme v základnej škole privítali našich budúcich žiakov a spolužiakov. Slávnostného zápisu do prvého ročníka sa zúčastnilo 5 budúcich prváčikov v sprievode svojich rodičov. Budúcich školákov a ich rodičov najskôr privítala pani riaditeľka Mgr. Alena Gröningerová. Aké to je byť ozajstným školákom, si budúci školáci mohli vyskúšať pri úlohách v pracovnom liste či prostredníctvom interaktívnej tabule. V sprievode pani riaditeľky si rodičia a ich deti mali možnosť prezrieť budovu školy. Po zápise si každý budúci prváčik odniesol darček a pamätný list.

Už tradične mesiac marec spájame nielen s príchodom jari, ale i s mesiacom knihy. Kniha – priateľ človeka patrí medzi neodmysliteľných spoločníkov mladších či starších.

Dňa 21. februára 2024 sa žiaci 1. – 4. ročníka predstavili so svojim prednesom poézie alebo prózy na školskom kole Hviezdoslavovho Kubína. Všetci zúčastnení žiaci boli za svoju snahu ocenení triednymi učiteľkami. Víťazom sa stal žiak 3. ročníka – Filip Hiadlovský, ktorý bude reprezentovať našu školu na okresnom kole v Sobranciach.

Na základe rozhodnutia zriaďovateľa školy a odporúčania RÚVZ v Michalovciach z dôvodu zvýšeného výskytu respiračného ochorenia žiakov a opakovanej chybovosti žiakov nad 40 %, sa z vyššie uvedených dôvodov na Základnej škole Lekárovce

• Stavanie mája

• Už sa stalo tradíciou, že v posledný aprílový deň aj naši žiaci stavajú v škole svoj máj. Všetko nakoniec prebehlo hladko, počasie bolo priaznivé a aj samotný máj deti vyzdobili pekne. Fotografie z tejto udalosti nájdete v našej fotogalérii.

• Pudingové popoludnie

• Po nedávnej príprave palaciniek, si mohli žiaci navštevujúci školský klub detí na vlastnej koži vyskúšať v našej školskej jedálni aj to, ako sa varí puding.  A o tom, že sa im naozaj vydaril, sa môžete sa presvedčiť v našej fotogalérii.

• Karneval v ŠKD

• Za hojnej účasti rodičov sa uskutočnil aj v tomto školskom roku Karneval v školskom klube detí. A ako pripravený program, tak i masky boli naozaj pestré. Pozrite sa sami do našej fotogalérie.

• Návšteva divadelného predstavenia

• Dňa 23.9.2009 sme sa spolu so žiakmi ZŠ Záhor zúčastnili divadelného predstavenia "Šialene smutná princezná" v Divadle Jonáša Záborského v Prešove. Rozprávka sa deťom veľmi páčila. Fotografie nájdete v našej fotogalérii.

• Koniec školského roka

• Jún bol ako posledný mesiac školského roka bohatý na udalosti. Oslávili sme medzinárodný deň detí, zúčastnili sme sa školského výletu a usporiadali sme futbalový turnaj, na ktorom sa naši žiaci umiestnili na peknom 2. mieste. Fotografie nájdete vo fotoalbume.
          • Deň matiek

• 15. mája si naši žiaci uctili svoje mamičky predvedením nacvičeného programu. Fotografie z tejto udalosti, môžete nájsť v našom fotoalbume.

Utorok 14. 5. 2024