• Zápis do 1. ročníka

V stredu 10.4.2024 sme v základnej škole privítali našich budúcich žiakov a spolužiakov. Slávnostného zápisu do prvého ročníka sa zúčastnilo 5 budúcich prváčikov v sprievode svojich rodičov. Budúcich školákov a ich rodičov najskôr privítala pani riaditeľka Mgr. Alena Gröningerová. Aké to je byť ozajstným školákom, si budúci školáci mohli vyskúšať pri úlohách v pracovnom liste či prostredníctvom interaktívnej tabule. V sprievode pani riaditeľky si rodičia a ich deti mali možnosť prezrieť budovu školy. Po zápise si každý budúci prváčik odniesol darček a pamätný list.

Už tradične mesiac marec spájame nielen s príchodom jari, ale i s mesiacom knihy. Kniha – priateľ človeka patrí medzi neodmysliteľných spoločníkov mladších či starších.

Dňa 21. februára 2024 sa žiaci 1. – 4. ročníka predstavili so svojim prednesom poézie alebo prózy na školskom kole Hviezdoslavovho Kubína. Všetci zúčastnení žiaci boli za svoju snahu ocenení triednymi učiteľkami. Víťazom sa stal žiak 3. ročníka – Filip Hiadlovský, ktorý bude reprezentovať našu školu na okresnom kole v Sobranciach.

Na základe rozhodnutia zriaďovateľa školy a odporúčania RÚVZ v Michalovciach z dôvodu zvýšeného výskytu respiračného ochorenia žiakov a opakovanej chybovosti žiakov nad 40 %, sa z vyššie uvedených dôvodov na Základnej škole Lekárovce

• Farebný svet očami detí

• Hotel Merkúr na Zemlpínskej Šírave organizoval 1. ročník výtvarnej súťaže Farebný svet očami detí. Prispeli sme svojími prácami aj  my a piati žiaci boli hodnotne odmenení na prekrásnej slávnosti priamo v hoteli 11.12.2015. Slávnosť sa niesla v duchu blížiacich sa Vianoc .

• Vianočná atmosféra na škole.

• Atmosférou Vianoc sme žili už dlhšie pred  Vianocami. Organizovali sa tvorivé dielne či pečenie perníčkou, zdobili sa školské priestory. Nadšenie žiakov v tomto smere bolo nad naše očakávanie.

• Úcta k starším

• Starší ľudia si zaslúžia úctu. K slávnostnej atmosfére Mesiaca - októbra úcty k starším prispeli vo veľkom kultúrnom programe, ktorý organizoval Obecný úrad svojím vystúpením aj naši žiaci.

• Návšteva dopravného ihriska

• Dopravná výchova je veľmi dôležitá.O bezpečnosti v doprave rozprával dopravný ujo policajt na prednáške žiakom. Veľa poznatkov získali priamo s autíčkami, pešou chôdzou, či trojkolkami na dopravnom ihrisku v Sobranciach, ktoré sme navštívili 14.10.2015.

• Tri prasiatka

• Už v októbri  /12.10./ naši žiaci boli v divadle v Prešove na divadelnom predstavení Tri prasiatka. Pekné predstavenie ocenili potleskom.

• Vtáčí raj Senné

• Dňa 26.6.2015 naši žiaci navštívili Vtáčí raj v Sennom, kde si so záujmom pozreli rybníky z vyhliadkovej veže. Videli množstvo vtákov. Dobrý výklad s prezentáciou od miestného ochranára prispel k ich presvedčeniu, že príroda je veľmi vďačná za svoju ochranu.

• Súťažné aktivity

• Koniec školského roka 2014/2015 sa niesol v duchu súťažných aktivít. Spomenúť možno súťaž Hliadok mladých zdravotníkov /organizoval ÚS SČK v Michalovciach / , spevácku súťaž  Ej, zalužicki poľo v ZŠ Zalužice a tradičnú športovú olympiádu žiakov 1.stupňa ZŠ organizovanú tentokrát v ZŠ Palíne. Zábavné súťaže s peknými cenami si žiaci užili 1.6. pri príležitostí MDD.

• Stavanie mája

• Tradičné stavanie mája sa konalo za početnej účasti občanov obce pri Obecnom úrade.Veselé vystúpenie žiakov MŠ a ZŠ a obecných folk.skupín Pajtaški a Užan  potešilo  všetkých.

• Ujo Viktor

• Koncerty uja Viktora sú známe v školách na celom Slovensku. Zábava , poučenie a hudobný zážitok. Tri v jednom. Nie div, že naši žiaci si jeho piesne ešte dlho pospevovali.

• Divadielko Nebojsa

• V spolupráci so ZŠ Vysoká nad Uhom sa zorganizovala návšteva putovného divadielka . Naši žiaci sa smiali príhodám mládenca Nebojsa, ktorého vyľakať bolo skoro nemožné. Ale rozprávka musí sa skončiť šťastne a náš hrdina sa naučil báť.Spôsobila to láska...

• Karneval 2015

• Fašiangové obdobie sme si spríjemnili karnevalom. Do školského klubu zavítali pekné masky, ktoré si zatancovali, zasúťažili a aj veselo zabavili.

• Kŕmenie vtáčikov

• Zima je čas utrpenia pre voľne žijúce zvieratá a vtáctvo. Práve vtáčikom naše deti pomohli, keď im nachystali krmítka plné dobrôt.

• Vianočná akadémia

• Naša vianočná akadémia - vystúpenie žiakov pri stromčeku má dlhú tradíciu. Program sa deťom vydaril, za čo od Mikuláša dostali bohatú sladkú nádielku.

• Pečenie perníčkov

• Čas prichádzajúcich Vianoc má svoje čaro. Patria k nim aj perníčky. Naše deti si ich dokázali s pomocou p. vych. Halajčíkovej a p. uč. Dzvoníkovej upiecť a aj krásne ozdobiť.

• Kúzelník Jarini

• Vspolupráci s materskou školou sme medzi nás privítali naozajstného kúzelníka. Kúzelník Jaríni svojimi čarami vykúzlil na detských tvárach úsmev,

• Návšteva knižnice a hvezdárne

• Svet knihy i vesmír sú úchvatné. Blízko k nim mali žiaci 3. a 4. ročníka na exkurzii v Michalovciach. Navštívili Okresnú knižnicu Gorazda Zvonického a tiež hvezdáreň v Michalovciach.

Pondelok 29. 4. 2024