• O škole

•  O sídle školy

Sídlo našej školy, obec Lekárovce, sa nachádza na Východoslovenskej nížine v okrese Sobrance. Najbližšími susediacimi obcami sú od západu Bajany, od juhu Veškovce a Vojkovce, od východu dnes slovensko - ukrajinskou hranicou oddelená Storožnica, na severe Pinkovce a Bežovce. Chotár sa rozkladá vo východnej časti Východoslovenskej nížiny v nadmorskej výške 99 - 109 metrov.Významným faktorom, ovplyvňujúcim aj dnes územie obce, je rieka Uh. Pramení na území Ukrajiny pod Užským priesmykom a patrí do zbernej oblasti rieky Tisy, odvádzajúcej vodu z východných častí Slovenska cez Dunaj do Čierneho mora. Až po Užhorod tečie Uh v horskej oblasti, čo je príčinou jeho častých, nečakaných vzdutí po prudkých letných búrkach alebo pri prudkom odmäku v skorých jarných mesiacoch. Podľa sčítania v roku 2001 žilo v obci 1047 obyvateľov. Viac informácií o obci nájdete tu.

O škole

Základná škola v Lekárovciach patrí medzi malotriedne školy. V súčasnosti ju navštevuje 34 žiakov 1.-4. ročníka, takmer výlučne z Lekároviec. Vyučovanie prebieha v dvoch triedach (1. a 2. ročník, resp. 3. a 4. ročník). Zriaďovateľom školy je Obecný úrad Lekárovce. Viac informácií o histórii školy v tunajšej obci nájdete tu.